четверг, 9 февраля 2017 г.

Щастя з точки зору хімії та фізіології

Гормон радості (будемо говорити узагальнено) виробляється, головним чином, в головному мозку тоді, коли ви відчуваєте виключно приємні емоції і переживання, і при цьому надають позитивний вплив не тільки на настрій, але і на організм в цілому. Саме гормон радості послаблює відчуття болю, розщеплює жири, підвищує імунітет, стежить за нормальним тиском.
            Головними гормонами радості є серотонін і ендорфін. Серотонін виробляється в стовбурі мозку і в шлунково-кишковому тракті. Саме його називають «гормоном настрою», але він відповідає не тільки за нього, але і за радість руху, потяг до пізнання, тонус м'язів, самовладання та емоційну витриманість. При надлишку серотоніну виникає неконтрольована ейфорія. При нестачі цього важливого гормону радості ви можете турбуватися по дрібницях, відчувати депресію.
 запаси гормону радості-серотоніну можна гірким шоколадом, бананами, гарбузом, хлібом, фініками, солодощами, а також продуктами багатими на вітаміни В і С. Порада: якщо ваш друг чи подруга страждають депресією зробіть їм приємний подарунок, адже подарунки теж сприяють підвищенню настрою.

Ендорфін є рівнозначним з серотоніном гормоном радості. Виробляється він у гіпоталамусі і саме його називають «гормоном радості», оскільки він здатний ввести в стан легкої приємної ейфорії, як кажуть, коли «від щастя голова крутиться». Також ендорфін діє як природний анальгетик, прискорює загоєння ран, підвищує стресостійкість і навіть бореться з неприборканим апетитом. Але при надлишку гормону радості людина впадає в стан близький до божевілля, коли не може адекватно сприймати навколишні реалії. 
 При нестачі стають песимістами, перебувають у постійній депресії, часто хворіють, важко переносять хвороби. Щоб уникнути подібних наслідків більше займайтеся спортом, навіть піші прогулянки сприяють виробленню ендорфіну в організмі. Заняття сексом також стимулюють вироблення гормону радості. Слухайте улюблену музику, є навіть таке поняття як музична терапія, головною теорією якої є взаємозв'язок приємних вуху звуків і вироблення ендорфіну. Також викиду гормону радості допоможе розгадування кросвордів і сміх. Всього 10 хвилин сміху на день нормалізують тиск, борються з головним болем і слабкістю.
            Серотонін і ендорфін, звичайно, основні гормони радості, але аж ніяк не єдині. Наприклад, всім відомий гормон — адреналін. Він стимулює фізичну активність, емоційну збудженість, прискорюючи серцевий ритм і швидкість мислення. Дофамін — гормон задоволення, виробляється під час їжі і сексу. Фенілетиламін — гормон закоханості, саме йому ми зобов'язані почуттям симпатії і ніжності. Окситоцин — гормон материнства, виробляється більшою мірою у жінок під час вагітності і саме він відповідає за прихильність до дитини.
           
Гормон радості — це те, що нам необхідно не тільки для позитивного настрою, але і для організму в цілому. Його недолік не допустимо, так як перебувати в гарному настрої — це запорука здоров'я, але і надлишку гормону радості бути не повинно, ну хіба що трохи. Посміхайтеся!

Комментариев нет:

Отправить комментарий